Trollrittet 11.september 2010

Postet av Flora Cykleklubb den 12. Sep 2010

I eit forfriskande duskregn og 12 hustrige grader vart Trollrittet arrangert med ny deltakar rekord.

Heile 49 små og store sykla frå Svarthumle og opp til Trollstova på Ramsdalheia. Det var mange gode resultat, men mest imponerte 16 år gamle Øyvind Ramsdal. Han vann gutteklassen på den sterke tida 18:23 og tok med det også andreplassen i rittet.

På Trollstova vart det servert frukt, kaker og rykande varm betasuppe. Vi takkar kjøkkengjengen Anne, Anne Grete, Monica og Siv Anja for strålande innsats.

Det var premiering til dei 3 beste i kvar av klassane jente, dame, gutt og herre.

Resultater: (Nokre resultat er justert etter målfoto)

Jenter:

Sunniva Ramsdal 11 år  48:00

Mathilde M. Johansen 9 år uten tid

Vilde Johansen 9 år uten tid

Gutter:

Leander Langø  8 år uten tid

Frode L. Aune 8 år uten tid

Ardian Dypevik 9 år 36:05

Petter Kjelsnes 9 år 44:50

Thor Albrektsen 10 år 48:00

 

Ole Martin Tjønneland klasse 11-12 år 22:51 Førde

Henrik Hovland klasse 11-12 år 23:10 Førde

Tobias Sagen klasse 11-12 år 23:15

Ole Johannes Stigen klasse 11-12 år 26:23 Førde

Simen G. Ramsdal klasse 11-12 år 27:49

Jonas Hove klasse 11-12 år 29:18

Daniel Furesund klasse 11-12 år 29:59

Marius Tue Bigset klasse 11-12 år 32:34

Simon Bjørnset klasse 11-12 år 33:20

Eirik Albrektsen klasse 11-12 år 35:27

Espen Sunnarvik klasse 11-12 år 37:00

 

Preben Sørbø klasse 13-14 år 21:08

Marius Langø klasse 13-14 år 21:38

Mass Bendik Ø. Reksten klasse 13-14 år 23:14

Espen Holm Moldestad klasse 13-14 27:41 Førde

 

Øyvind Ramsdal klasse 15-16 år 18:23

Joakim G. Ramsdal klasse 15-16 år 19:59

Kristian Tjønneland klasse 15-16 år 20:23 Førde

 

Damer:

Camilla Savland 21:27 Naustdal I.L

Heidi Indrebø 24:12

Magrethe Hatleset 36:38

Anita Øygard 36:44

Norunn Stavø uten tid

 

Herrer:

Geir Kristiansen 18:04

Stig Savland 19:14 Naustdal I.L

Arne Odd Løkkebø 19:57 Eikefjord I.L

Arild Standal 20:14

Ove Andre Tjønneland 20:31 Førde

Tomas Tjønneland 21:06 Førde

Terje Standal 22:28

Hjalmar Bø 22:51

Jan Erik Horstad 23:11 Naustdal I.L

Svein Arve Hovland 23:14 Førde

Yngve Moldestad 26:23 Førde

Trond Sagen 29:56

Hallvard Løken 31:27

Knut Anton Hansen 35:54

Jonathan Amundsen 44:14

Petter Odin Amundsen 44:17

Rune Amundsen 47:00

Jens Petter Kjelsnes uten tid

 

Poengstillinga for vandrepokalen menn:

1.Geir Kristiansen 16 poeng

2.Mikael M. Johansen 14 poeng

3.Øyvind Ramsdal 7 poeng

3.Dagmund Ramsdal 5 poeng

5.Kenneth Bredesen 4 poeng

5.Stig Savland 4 poeng

5.Arne Odd Løkkebø 4 poeng

5.Erlend Sunde 4 poeng

Fleire syklister har 3 poeng 

Poengstillinga for vandrepokalen kvinner:

1.Camilla Savland 15 poeng

2.Hanne Sofie Almenning 14 poeng

3.Tone S. Kjerpeseth 5 poeng

3.Heidi Indrebø 4 poeng

I år som i fjor hadde handelstanden i Florø sponsa arrangøren med mange flotte premier, slik at alle deltakarane hadde minst ein premie med seg heim att.

Premier gitt av:

Bauge Interiør, Bon Apétitt, Hjørnevikhagen, Pizzabakeren, Puls Treningssenter, Café Kandis, Quality Hotel Florø, Aroma Café, Bistro To Kokker, Tomasine, Cubus, R.Aardal foto, Florø Bilistsenter "Shell", Statoil, Rognaldsen Gartneri, Tusenfryd Blomster, Flora Kommune, Min Butikk, Libris, Garn og Brukskunst, Elkjøp, Byggeriet, Spar, BB-Gruppen, MX Sport Førde, KIWI, A-Å Grafisk Design, REMA 1000, Vitus Apotek, Sunkost, Bjørgs Helsekost, Sunnfjord Apotek, Kari`s Blomster, Kvartalet Møbler, Florø Interiør, Judit`s Butikk, Snorre Interiør, Parfymelle, Smia, VIC Eliassen, Jernia Snorre, Sissel`s Mote, Kattepina Glassdesign, Europris, Narvesen, Norwell, Eurospar, COOP X-tra

Takk til A-Å Grafisk Design og Media for desig av ny logo til Trollrittet.

http://www.atilaa.no/?utm_source=gulesider.no&partnerid=gulesider.no

Takk til Bjørn Storøien som på kort varsel lasergraverte premiane. http://www.storoien.no/

 

 


0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline